Jak si vybrat polštář?

Prvním parametrem je velikost. Zde hraje roli zejména zvyk anebo i velikost povlečení, které máte k dispozici. Klasické polštáře se nabízí ve třech velikostech: 50×70 cm, 70×90 cm nebo 40×60 cm, kdežto v případě anatomických polštářů je jejich výběr ještě rozmanitější.

Jak vybrat vhodnou výšku vám napoví především poloha, ve které nejčastěji usínáte. Spíte-li na břiše, polštář by měl mít nejnižší výšku. Pro spaní na zádech a na boku potom volte polštáře vyšší. U klasických polštářů z dutého vlákna je tento výběr zjednodušený, neboť si výšku určujete sami přidáváním či odebíráním náplně.

Anatomické polštáře se vyrábějí v různých tvarech, rozměrech a tuhostech. Výběr toho pravého je tedy velice individuální a je nejprve potřeba si ho vyzkoušet. Chystáte-li se tedy na koupi svého prvního anatomického polštáře, navštivte nejprve některou z našich prodejen a pár jich vyzkoušejte, abyste si byli jistí, že Vám prokáže požadovanou službu a ne naopak.

Podstatná je i matrace, na které budete spát. Pokud je měkčí, zaměřte se na polštáře nižší, tvrdé matrace potom doplňte polštářem vyšším. Tuhost a tvar už je potom hlavně na Vašem pocitu. Ve většině případů je vhodnější měkčí polštář, ale rozhodně vyzkoušejte i tužší varianty.

- více -

 


Jaký polštář vybrat dětem?

Nejlepší variantou jsou zcela jistě polštáře, které jsou určeny přímo pro ty nejmenší. Nabízíme je v programu every EMOTION Mimi. Jsou charakteristické mimořádnou kvalitou použitých materiálů a profesionálním provedením. Vyznačují se vysokou odolností vůči opotřebení a jednoduchou údržbou. Polštáře se vyrábí v rozměrech 40×60 cm, 50×70 cm, možná i je varianta pro batolata s nejmenší výplní.

Polštář Mimi Organic je vyroben z biobavlny bez chemických přísad a pesticidů. Mimi Tencel je vyhotoven z čistých přírodních vláken z dřevité buničiny s mimořádnou schopností odvádět vlhkost od těla. Mimi Noble je z bavlněného saténu z velmi jemné dlouhovláknité egyptské bavlny. Mimi Cotton lze prát do 95°C a sušit v sušičce do 120°C, díky čemuž zničíte roztoče. Mimi San se vyznačuje zvýšenou odolností proti opotřebení a vysokým teplotám.
- více -

 


Jaký polštář zvolit na cesty?

Ideální volbou může být například malý cestovní polštářek v praktickém balení Celsio Mini, který je vyroben z vysoce kvalitní paměťové pěny Celsio.

 


Klasický nebo anatomický polštář?

Každý jsme individuální, a proto je rozhodně nejlepší variantou přijít do některé z našich prodejen a jednotlivé varianty polštářů si vyzkoušet. Výhodou klasického polštáře z dutého vlákna je fakt, že si můžete regulovat jeho výšku, čímž bude vyhovovat prakticky každému. Anatomické ergonomicky tvarované polštáře mají zase výhodu v tom, že díky použité paměťové pěně se vám při ležení maximálně přizpůsobí. Pokud si všechny typy polštářů vyzkoušíte a vyberete ten správný, může vám pomoci vyřešit problémy s krční páteří.